teknosaproje

TeknoSa “Kadın için Teknoloji” projesi

TeknoSA, 2007 yılından başlayarak günümüze kadar sürdürmeye devam ettiği ‘Kadın için Teknoloji’ projesi ile 8. yılına girdi. Yılda ortalama 14 binin üzerinde kadının eğitim aldığı projenin reklam filmlerinde bilgisayar kullanan kadınların internete kattıkları güzellik, nezaket ve şefkatten bahsediliyor.

Kadınların temel bilgisayar kavramları, programları, internete giriş, e-posta gönderimi ve sosyal medya gibi birçok alanda bilgi sahibi olmalarını ve teknolojinin sunduğu olanaklardan yararlanmalarını amaçlayan “Kadın için Teknoloji” Projesi ile kadınların hayatlarındaki değişimi konu alan reklam filmleri, eğitimler hakkında farkındalığı artırmayı hedefliyor.

“İnternet kadınlarla çok daha güzel” temasıyla izleyiciyle buluşan reklam filmlerinde, bilgisayar ve internetle tanışan bir kadının iki farklı deneyimi anlatılıyor. İlk reklam filminde bir anne ve uzakta okuyan oğlunun hikâyesini izliyoruz. Anne bütün gece hasta oğlunun başında bilgisayar aracılığı ile bekliyor. İkinci filmde ise sosyal medyada kedili video altına yazılan nazik yorum konu alınıyor. Tartışmaların yapıldığı video altı yorumlarına, çok nazik bir mektupla cevap veren anne farkını ortaya koyuyor.