Lazer EpilasyonÇeşitleri

Formmed Lazer EpilasyonÇeşitleri Sayfa TanıtımıOy Ver

Vücudumuz da doğal olarak mevcut olan Hyaluronik asit, suyu tutarak cildimizi nemlendirir, gerginliği ve tazeliği korumasını sağlar. Yaş ilerledikçe cildimizdeki hyaluronik asit miktarı gitgide azalır. Bunun sonucunda yüzde mimik kaslarının kasılması ile oluşan dinamik çizgilenmeler ve istirahat halinde de mevcut olan ince kırışıklıklar oluşur. Hyaluronik asit enjeksiyonları ile cildimizdeki kırışık ve çizgilenmeleri azaltmak ve su tutulumunu arttırarak cilde daha dolgun ve genç görünüm vermek mümkündür. Ayrıca dudak volümünün arttırılması, akne veya başka nedenlerle oluşmuş çukurların doldurulmasında farklı büyüklükte partiküllere sahip hyaluronik asit formları güvenle kullanılabilir.

Formmed kliniğimiz de kullanılan hyaluronik asit preparatları hayvansal kaynaklı değildir. Hayvansal madde ve toksin içermediği için diğer canlılardan hastalık bulaştırma riskinden uzaktır. Ayrıca et, tavuk veya yumurtadan kaynaklanan ortak alerjik reaksiyon riski yoktur. Herhangi bir ön test yaptırmanız gerekmez.

Uygulama 15- 20 dakikada tamamlanır. Uygulama sonrasında 24 – 48 saat kadar süren hafif kızarıklık ve şişme oluşabilir. Dudaklardaki şişme ise 1-7 gün içerisin de kaybolmaktadır. Sonuçlar uygulamadan hemen sonra gözlenebilir ve etki uygulanan bölge ve kişiye bağlı olarak ortalama 6 ay ile 1 yıl kadar sürer. Bazı vakalarda, örneğin sık sigara kulanan kişilerde oluşmuş dirençli kırışıklıklarda ikinci bir uygulama ile daha iyi ve net sonuçlar elde edilebilmektedir.

Hyaluronik asit uygulaması süreklilik gerektiren bir tedavi metodudur ve istenen sonucu elde etmek için yıllık takipler gerekir. Etkinin süresi kişiden kişiye değişim gösterir. Hyaluronik asit emilimi olan bir dolgu  maddesidir. Kliniğimizde kullanılan hyaluronik asit preaparatlarının emilimi yavaştır ve emilim boyunca ilk hacmini koruma özelliği vardır. Jel ne kadar konsantre ise daha çok su molekülü bağlayabilir. Sonuç olarak daha az dolgu maddesi materyali ile aynı hacim devam ettirebilir. Dolgu maddesi tamamen erir ve dokuda bir artık bırakmadan emilir.

Hamilelik ve emzirme sırasında kullanım ile ilgili herhangi bir çalışma yoktur. Cilt enfeksiyonu, alerjik hastalığı olanlar, kanama pıhtılaşma sorunu olan veya antikoagulan tedavi alanlar ve keloid gelişimi hikayesi olanlarda bu uygulamanın yapılması tercih edilmez.Enjeksiyon yapılacak alana daha önceden uygulanmış kimyasal peeling ve lazer tedavisi hakkında doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Dudak Dolgunlaştırması

Özellikle dudağın kırmızı ve beyaz çizgisi içerisine yapılacak enjeksiyonlarla dudak  konturları belirgin hale getirilebilir. Yine dudak mukozası ve philtrum içerisine yapılacak enjeksiyonlarla dudağın estetik görünümünde düzelme sağlanır. Sıklıkla hyalüronik asit içeren preparatlar kullanılabilmekte ve onunla birlikte hidroksiapatit içerikli dolgularda kullanılabilmektedir.

Dolgu Maddeleri Nerelerde Kullanılır ?

Burun kenarından aşağı inen çizgiler ( Nazolabial Çizgiler )

Burun ile ağız arasındaki çizgiler ( Philtral Çizgiler )

Dudak Olgunlaştırması

Dudaklar etrafındaki radial çizgiler

Göz çevresindeki kırışıklıklar

Alındaki çizgiler

Akne izinleri

Kaza veya travma sonucu oluşan deformiteler

Yanak ve elmacık kemiği dolgunlaştırmak

Vücuttaki bazı asimetrilerin düzeltilmesi.

DOLGU MADDELERİ İLE İLGİLİ MERAK EDİLEN SORULAR

Dolgu maddeleri uygulandığında etkisi ne kadar devam eder ?

Kullanılan maddenin özellğine göre hyalüronik asit içeren preparatlarda 6-12 ay Poly L Laktik asit içeren uygulamalarda 1-2 sene, Hidroksi apatit içeren preparatlarda 3-5 yıl, kalıcı dolgularda ise ömür boyu devam eder.

Dolgu madde uygulamaları ne kadar sürer ?

Bir uygulama ortalama 15-30 dakika sürer.

Uygulama sırasında ağrı olur mu ?

Kişiyi rahatsız edecek bir ağrı oluşmaz, istenilirse uygulamadan 30 60 dakika önce uyuşturucu krem sürülebilir, bazı uygulamalarda lokal anestezi yapılabilir.

Yüzde rahatsızlık veren bir durum oluşur mu ?

Uygulama bir enjeksiyon yöntemi ile yapıldığından çok hafif bir şişlik oluşabilir, sonrasında buz uygulama faydalı olacaktır. Özellikle dudak enjeksiyonlarında şişlik biraz daha fazla olacaktır.

İşe gitmeye engel bir durum olur mu ?

Uygulama herhangi bir zamanda, öğlen arasında yapılabilir, sonrasında rahatlıkla işinize geri dönebilirsiniz.

Formmed firmasının hizmet verdiği alanlar :

Kozyatağı lazer epilasyon, bostancı lazer epilasyon epilasyon kliniği

Oy Ver